Informatii depunere contestatii:

CONDITII CARE TREBUIE RESPECTATE  IN CAZUL DEPUNERII CONTESTATIEI LA SEDIUL CENTRULUI DE EXAMEN

-obligatia parintilor/reprezentantilor legali de a prezenta certificatul de nastere sau cartea de identitate a candidatului in momentul depunerii contestatiei.

-pentru fiecare proba contestata se utilizeaza cate un formular tipizat de depunere a contestatiei care este semnat de candidatul minor si obligatoriu de catre parinti/ reprezentanti legali ai acestuia

 

CONDITII CARE TREBUIE RESPECTATE DE CONTESTATAR IN CAZUL DEPUNERII CONTESTATIEI ONLINE

-Pentru fiecare proba/lucrare la care se solicita reevaluarea, se transmit pe adresa de e-mail activitate.online@liceulpeciunou.ro, in format scanat, formularul tipizat completat, semnat de catre parinte si candidat insotit de o copie dupa CI/ certificatul de nastere al elevului

-dupa transmiterea online a celor doua documente(cererea  si copia CI sau certificat de nastere), parintii /reprezentantii legali ai candidatilor se asigura, prin apelarea numarului de telefon afisat pe siteul scolii si la avizier, ca contestatia a fost primita.

ATENTIE!

CONTESTATIA DEPUSA ON-LINE CARE NU ESTE URMATA DE TELEFONUL PARINTELUI/ REPREZENTANTULUI LEGAL AL ABSOLVENTULUI NU VA FI LUATA IN CONSIDERARE.

INTERVAL ORAR DEPUNERE CONTESTATII

22 IUNIE 2020: 16,00-19,00

23 IUNIE 2020:8,00-12,00

TEL : 0256414545

E-MAIL: activitate.online@liceulpeciunou.ro

Formular tipizat –Cerere_ contestatie_2020

declaratie tip Declaratie tip